Manisa Asma Tavan Çeşitleri

Manisa Asma Tavan Çeşitleri

Asma tavanlar; genellikle ısı ve ses yalıtımı, estetik görünüm, tavanda oluşan deformeleri gidermek amaçları ile yapılan tavan modellerinden biridir. Ana tavan arasında sana sağladığı montaj boşluğu sayesinde biçimsiz duvar tadilatlarını, kötü görünen kablo yoğunluğunu asma tavanlar sayesinde gizleyebilirsin. Asma tavan çeşitleri, fiyatları itibariyle oldkça çeşitlilik gösterir. Bu nedenle bütçen ister küçük olsun isterse büyük mutlaka kendi tarzına göre bir asma tavan çeşidi bulabilirsin. Ayrıca üretildikleri malzeme ve yapının büyüklüğüne göre farklılık gösteren asma tavan çeşitleri, diğer yöntemlere göre çok daha cazip fiyatlara sahiptir.

Asma tavan çeşitleri nelerdir?
Farklı ihtiyaçlara göre değişik şekillerde oluşturulan asma tavan çeşitleri bulunur. Asma tavan modelleri alçıpan, vektörel, taşyünü, karolam, akustik, metal şeklindedir.

Alçıpan asma tavan
Asma tavan çeşitlerinin Türkiye’de en yaygın olarak kullanılan modeli alçıpan asma tavandır. Alçıpan asma tavanlar iki adet alçı karton arasına bir tabakanın koyulması ile elde edilen yapılardan oluşturulur. Böylesine kullanışlı bir malzeme ile kaplanan tavanlar ile ısı ve ses yalıtımını en iyi şekilde karşılayabilir, temizliğini en kolay şekilde yapabilirsin. Sadece bu özellikler ile sınırlı kalmayan alçıpan tavanlar aynı zamanda hafif bir malzeme olduğu için depreme de dayanıklıdır. Dünya standartlarına uygun olarak üretilen bu yapıyı iç mekân tasarımlarına en güzel şekilde yerleştirebilirsin.

Vektörel asma tavanlar
Asma tavan çeşitlerinin bir diğeri olan vektörel asma tavanlar iç mekân hacmini değiştirmeden tavan yüksekliğini azaltmak için kullanılırlar. Bu teknik sayesinde yakınlaşan tavan boşluğuna ulaşım ve diğer teknik işlemler kolaylaşır. Vektörel asma tavanı özellikle geniş salonlarda ve tiyatro fuayeleri gibi görünen alanlarda kullanabilirsin.

Taşyünü asma tavan
Bazalt taşının ezilip toz haline getirilesi ve içerisine geri dönüşüme uygun kimyasal maddelerin koyulması ile edilen taşyünü, asma tavan çeşitleri arasında yer alan bir modeldir. Taşyünü asma tavanlar beyaz renginde üretilmesine rağmen sonrasında isteğe göre boyanabilir özelliktedir. Yangına karşı dayanıklı bir ürün olduğu için son derece güvenilir şekildedir. Üstelik temizliğe uygun bir yapıda olduğu için insan sağlığına herhangi bir zararı da bulunmaz.

Metal asma tavan
Görsel kalitesi bakımından asma tavan çeşitleri arasında yaygın olarak kullanılan bir model olan metal asma tavanlar hastane, ofis, okul gibi alanlarda daha sık şekilde karşımıza çıkar. Kolay temizlenen ve hafifliği sayesinde kolay kurulan metal asma tavanlar işlevsel ve estetik olarak son derece kullanışlı ürünlerdir. Bakteri üretmeyen, ısıyı koruyan, sesi geçirmeyen özelliklerde bir asma tavan istiyorsan asma tavan çeşitleri arasında metal asma tavanları da inceleyebilirsin.

Alüminyum asma tavan
İster endüstriyelde, istersen de evinde rahatça kullanabileceğin alüminyum asma tavanlar, asma tavan çeşitleri içerisinde banyo gibi nemli alanlarda pratik şekilde kullanılabilir özelliktedir. Metal yüzeyi sayesinde ışığın yansımasını sağlar böylelikle kullandığınız alanda ferah bir görünüm sağlar. Havalandırma özelliği sayesinde banyo, sauna, hamam gibi yerlerde harika bir kullanışlılık sunar.

Öne Çıkarılanlar

Manisa Asma Tavan Çeşitleri

Asma tavanlar; genellikle ısı ve ses yalıtımı, estetik görünüm, tavanda oluşan deformeleri gidermek am

Manisa Membran Çeşitleri

Membran, yalıtım uygulamalarında kullanılan ve yalıtımın özünü oluşturan bir malzemedir. Bilin

Manisa Elektrik Su İşleri

Orli Ticaret Demir Doğrama, elektrik ve su tesisatı işlerinde profesyonel ustalığı ile sizlere

Yorumlar